סבסוד קופ"ח כללית – מדיק גרופ

איך מקבלים מכשיר שמיעה בכללית

התאמת מכשיר שמיעה כוללת כמה שלבים. מכשיר שמיעה אינו "מוצר מדף", ולכן יש להתאימו באופן אישי לכל אדם ואדם. כך עושים זאת נכון.

מי זכאי בכללית למכשיר שמיעה

כל מבוטח של כללית מגיל 18 ומעלה, שסובל מירידה בשמיעה שניתן לשקמה בעזרת מכשירי שמיעה, זכאי לקבל מכשיר שמיעה במסגרת סל הבריאות.​

המבוטחים הזכאים למכשיר שמיעה נחלקים לשתי קבוצות:

מבוטחים בני 64-18 זכאים למכשיר שמיעה לכל אוזן אחת לשנה. על פי סל הבריאות, שיעור ההשתתפות ברכישת המכשיר הוא 984 שקל.
מבוטחים מגיל 65 ומעלה זכאים למכשיר שמיעה לכל אוזן אחת לשלוש שנים. על פי סל הבריאות, שיעור ההשתתפות ברכישת המכשיר הוא 3,357 שקל.

 

איך מממשים את הזכאות למכשירי שמיעה בכללית?

מכשיר שמיעה אינו "מוצר מדף" שניתן לרכוש בחנות, אלא זהו אביזר שיקומי המותאם באופן מקצועי ופרטני לכל אדם. לכן פירסם משרד הבריאות הנחיות מקצועיות בנושא הזה.

מבוטח שמעוניין לממש את זכאותו למכשיר שמיעה צריך לפנות בתחילת התהליך לרופא אף־אוזן־גרון של כללית כדי שיאשר כי אין מניעה להתאים לו מכשיר. לאחר מכן יפנה המבוטח לאחד ממכוני השמיעה של כללית כדי לעשות בדיקת שמיעה.

להלן פירוט התהליך למימוש הזכאות למכשירי שמיעה בכללית:​

1. בדיקת רופא אף־אוזן־גרון של כללית

לאחר בדיקת רופא אף־אוזן־גרון של כללית תופנו לאחד ממכוני השמיעה של כללית.

2. בדיקת זכאות

לפני בדיקת שמיעה לצורך התאמת מכשיר שמיעה תיבדק במזכירות של מכון השמיעה הזכאות של המבוטח למכשירי שמיעה.

3. בדיקת שמיעה להתאמת מכשיר במכון שמיעה של כללית

כדי לקבוע תור לבדיקת שמיעה​ לצורך התאמת מכשיר שמיעה יש להתקשר למכון שמיעה של כללית או לטלפון 2700*. בעת קביעת התור יש לציין שמדובר בבדיקת שמיעה לצורך התאמת מכשיר שמיעה.​

בדיקת השמיעה תיעשה באחד ממכוני השמיעה של כללית בהתאם לזימון התור.

לאחר שהסתיימה בדיקת השמיעה ייגש המבוטח אל המשרד של מכון השמיעה או למשרד של המרפאה־האם וימסור את טופס ההפניה מרופא אף־אוזן־גרון ואת התוצאות של בדיקות השמיעה. יש לשים לב: העברת שני המסמכים האלה למשרד של מכון השמיעה או למשרד של המרפאה־האם היא באחריות המבוטח.

אישור למכשיר שמיעה יישלח לבית המבוטח.

המבוטח יוכל לרכוש את המכשיר אצל הספק המורשה מטעם כללית בהתאם לאישור שקיבל מכללית.

לכל מבוטח זכות לתקופת ניסיון. אם לאחר תקופת הניסיון המבוטח אינו שבע רצון מהמכשירים, הוא רשאי להחזיר לספק את המכשירים שקיבל לתקופת הניסיון ולנסות מכשירים וספקים נוספים. ניתן לעשות זאת בכפוף למגבלות סל הבריאות המפורטות בחוזר משרד הבריאות.

לתשומת ליבך:
בעת קבלת האישור מכללית תימסר רשימת הסניפים המורשים מטעם כללית.

יש לציין שקיים מגוון של מכשירים ללא השתתפות עצמית של המבוטח. פרטים נוספים יש לבדוק אצל הספק.

כל האישורים – הפניית רופא אף־אוזן־גרון, תוצאות בדיקת השמיעה והאישור לקבלת המכשיר – מוגבלים לשמונה חודשים בין שלב לשלב.​

4. קבלת המכשיר

המבוטח יפנה לאחד הסניפים שמופיע ברשימת הסניפים המורשים ויביא עימו את שלושת המסמכים: תוצאות הבדיקה של רופא אף־אוזן־גרון, תוצאות בדיקת השמיעה והאישור לקבלת מכשיר שמיעה (אישור מקורי).

הסניף המורשה יתאים למבוטח את המכשיר. המכשיר יסופק למבוטח באמצעות הספק לתקופת ניסיון. במהלך תקופת הניסיון זכאי המבוטח לפנות לספק לצורך התאמות נדרשות וקבלת הסברים נוספים.

המבוטח זכאי להחזיר את המכשיר עד לתום תקופת הניסיון אם אינו מעוניין בו.​​

חשוב לדעת:
הסניף המורשה אינו רשאי לגבות תשלום מהמבוטח בעבור תקופת הניסיון, למעט המחאת ביטחון שתופקד במכון על ידי המבוטח הזכאי. לחלופין ניתן למסור לספק את מספר כרטיס האשראי לביטחון בלי שיבוצע בו חיוב בפועל, אלא אם המבוטח לא ישיב את המוצר עד לתום תקופת הניסיון. אם המבוטח הזכאי מעוניין לרכוש את המכשיר בתום תקופת הניסיון, תוחזר לו המחאת הביטחון כנגד תשלום ההשתתפות העצמית.

המבוטח זכאי למארז של 6 סוללות חדשות ללא תשלום.

התאמת האוזניות והספקתן על ידי הספק נעשות ללא השתתפות עצמית של המבוטח.

הסניף המורשה יגבה ישירות מן המבוטח את סכום ההשתתפות העצמית בלבד – בהתאם לסוג המכשיר שנרכש.​

 

5. בעיות חריגות

בכל בעיה חריגה בתהליך ניתן לפנות למכון השמיעה של כללית שבו נעשתה בדיקת השמיעה.​

מרותקי בית

מבוטח שזקוק לבדיקת שמיעה בבית יכול לפנות טלפונית למרפאה־האם, וזו תפנה אותו לקלינאית המחוזית.​

כללית מושלם

מבוטח של כללית מושלם זכאי לקבל השתתפות נוספת למכשירי שמיעה. גובה ההשתתפות של כללית מושלם עומד על 75% מסכום ההשתתפות העצמית ועד מקסימום של 1,075 שקלים למכשיר.

אתם עדיין לא בטוחים מה עליכם לעשות? מלאו את הטופס המצורף כאן ותקבלו תשובה על כל שאלה שיש לכם בנוגע להליך של התאמת מכשיר שמיעה.

קישור ישיר לאתר קופ"ח כללית 


Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support